×
imageimage
not found

Jak správně vybrat velikost oděvu?

Pro učení správné velikosti stačí zjistit své čtyři základní míry a porovnat je s uvedenou velikostní tabulkou pro daný vzor.


A - Výška postavy

Výšku postavy zjistíte změřením od země až po temeno hlavy. Měření proveďte bez obuvi.

1 - Obvod hrudníku

Obvod hrudníku měříme tak, že vedeme krejčovský metr přes nejširší místo na hrudníku. U mužů to bývá oblast podpaží, u žen je třeba měřit přes nejvyšší bod prsou. Je třeba dbát na to, aby nebylo měření provedeno při hlubokém nádechu ani výdechu.

2 - Obvod pasu

Obvod pasu měříme v jeho nejužším místě – někdy i několik centimetrů nad pupkem. Břicho nezatahujte, ani nezadržujte dech.

3 - Obvod boků

Obvod boků je nutno změřit přes jejich nejširší část.

Změřili jste se, máte své základní míry, a jak dál? Co bude určující při porovnání vašich základních měr s tabulkou velikostí? Pokud si vybíráte halenu nebo šaty, je pro určení správné velikosti rozhodující obvod hrudníku a boků. Jste na rozpacích, protože vaše hruď odpovídá velikosti 46 a boky 48, nebo právě naopak? Řešení je snadné – z obou velikostí vyberte tu větší. Podobné je to i u dámských kalhot. Zde je rozhodující obvod boků nebo pasu, podle toho, která velikost vychází větší.


TIP: Měření je mnohem přesnější, provádí-li ho druhá osoba. Nemáte-li po ruce nikoho, kdo by vám s určením velikosti pomohl, doporučujeme využít pomocného provázku. V místě měření uvažte provázek pevně na uzel, rozstřihněte a změřte.

Volejte a pište!

+420 573 312 024

V pracovní dny: 7:00 - 15:00

obchod@rempo-vega.cz

Sem pište své dotazy a připomínky


Doprava

Platby

  

Zůstaňme v kontaktu!

Nenechte si ujít novinky a akční nabídky.

1